navigácia obsah

DK Rámovanie - Vaša vstupná brána do sveta umeleckých potrieb


Foto transfer potch

Foto transfer potch od nemeckej firmy KREUL  je Transparentné médium, ktoré prenáša fotky na plátno, drevo, keramiku, kov, sklo, porcelán a látku.

Médium je na vodnej báze a po vyschnutí získa saténový lesk a je priehľadné a vodeodolné.

Môže byť použité aj ako vrchný krycí lak, pretože fotografiám poskytne ochranu pred prachom a špinou.

Postup: Vytlačte fotografiu z laserovej tlačiarni. Potom položte fotografiu na podklad a naznačte jej obrysy buď Fantómovou fixou alebo mäkkou ceruzkou.

Pomocou syntetického štetca alebo valčeka natrite líce fotografie + vyznačenú plochu na podklade súvislou vrstvou média. Ihneď vezmite natretý obrázok a lícom dole ho umiestnite do obrysu vyznačeného na podklade(mokré na mokré). Fotografiu nožom, pravítkom alebo suchým valčekom rovnomerne pritlačte.

Prebytky lepidla ihneď odstráňte handričkou. Sušte obrázok 10 minút fénom a potom nechajte úplne vychladnúť alebo nechajte sušiť 24 hodín pri izbovej teplote.

Papierovú vrstvu navlhčite hubkou a počkajte, kým papier nezmäkne. Papier nadrolte prstami alebo hrubou stranou hubky. Zostane len vodeodolný potch s preneseným obrázkom. Jemné biele zvyšky papierových vlákien zmiznú ďalším lakovaním buď vrstvou lepidla alebo akrylovým lakom.

Tipy pre tvorbu: Prenášať na svetlý, suchý a hladký povrch. Použiť kancelársky papier na tlač fotografie a otočiť zrkadlovo pred vytlačením. pomôcky po použití umyte čistou vodou.

Postup vo forme videa si môžete pozrieť tu.

 

ks 5,60 EUR
Nerozumiete niečomu, alebo máte otázky k produktu? Spýtajte sa nás »


Nákupný košík je prázdnyAktuality

Navštívte nás v nových priestoroch

Máme otvorené a nájdete nás v Kapitulskej ulici 19, Banská Bystrica.

zobraz viac >>

Vyskúšali ste už fixy Promarker

U nás si môžete vybrať zo všetkých 148 odtieňov.

zobraz viac >>